LOOP ANTÉNA

Tak jsme s kroužkem vyrazili na poslední předprázdninovou víkendovou „antenčundršou“, pohrát si se stavbou neobvyklých antén a jejich testování. Vzpomněli jsme si na jednu anténu již dříve uvedenou ZDE kterou si čtenáři těchto stránek velice chválili. No a padlo rozhodnutí – vždyť tohle by šlo použít i na jiná pásma, spustíme výrobu. Nebudu to déle natahovat, prostě a jednoduše došli jsme k tomuto závěru:

No paráda! Smyčku o délce L (viz vzorec) jsme upevnili hřebíky na kříž z latěk, a měřili, testovali, navazovali spojeníčka, vše OK! Vyrobili jsme zatím dvě tyto antény, jednu pro 435 MHz a druhou (jen pro poslech) na AIR pásmo.

Pro velký úspěch jsme ještě před likvidací tábořiště zkusili vyrobit něco pro CB pásmo, no to už bude trochu větší, tak jsme smyčku z 11,5 metru drátu stočili do kruhu o průměru 3,66 m a zavěsili ji pomocí silonového vlasce mezi dva stromy. Při porovnávání se svislou anténou půlkou (lambda půl) jsme museli konstatovat, že síla signálu u protistanice vzdálené cca 122 km je u obou antén naprosto shodná. Tak ještě rychle obrázek, a vše je hotovo.

Zdroj http://www.livecbradio.com/11-meter-loop-antenna.htm