D-STAR

V posledních letech se mezi radioamatéry objevuje fenomén zvaný D-STAR, zjednodušeně digitální rádio. Na diskusních stránkách se vedou zanícené debaty, používat či nepoužívat, je to amatérismus nebo není, je to rádio, když větší část cesty při spojení probíhá po drátech, a podobně. Zanícení příznivci tohoto způsobu komunikace a stejně zanícení odpůrci svádějí neustálé boje.

Takže problém je jasný – zjistit, co to vlastně je? Nezbývá, než se na daný problém podívat z blízka. No a čím jiným začneme, než studiem literatury, která se zabývá základy tohoto systému. Podotýkám, že původce dále uvedeného textu je firma ICOM, čili je jasné, že si bude chválit své dílo, podle přísloví, že každá liška si chválí svůj ocas. Ale nám se jedná o princip. Vocogou.

ZDE si můžete dané téma stáhnout a prostudovat.

Nakonec jedna nesmělá prosba pro uživatele systému D-STAR, byl bych rád, kdyby jste na mou mejlovou adresu (viz hlavní stránka) napsali své hodnocení, klady a zápory, ochotně tyto příspěvky zde uveřejním pro všechny ostatní, kteří ještě váhají.