Reproduktorová skříňka

Aby bylo dosaženo dobré hlasitosti i s malým nf výkonem (0,5 W dodává transceiver, FM přijímač i přehledový přijímač), byl hledán vhodný elektroakustický měnič. Volba padla po zkouškách na plastovou skříňku ARS 275, původně určenou k pověšení na zeď, která obsahuje středotónový reproduktor ARO 689 o průměru 20 cm. Do této skříňky lze snadno zabudovat různá přídavná zařízení.

Reprobox 1.jpg (12986 bytes)

Pohled zboku

Přidán byl pětipolohový dvoupólový přepínač vstupů, takže je možno volit mezi pěti zdroji signálu: Přehledový přijímač, Transceiver, FM přijímač, Přehrávač CD a Vstup s vyšší impedancí (cca 600 ohmů). Poslední vstup lze rozdělit na dva nezávislé vstupy. Přepínač vstupů je dvoupólový, aby bylo zabráněno nežádoucím vazbám. Ve skříňce je též umístěn oddělovací transformátor pro morsedekodér. Třípolohový dvoupólový přepínač výstupů umožňuje poslouchat ve variantách: Jen na reproduktor, na reproduktor a sluchátka nebo jen na sluchátka.

Reprobox 2.jpg (25802 bytes)

Pohled zezadu

Reproduktor se sluchátky mají společný regulátor hlasitosti. Osvědčila se sluchátka Sennheiser, typ m@h20, původně určená pro použití s počítačem, 2x32 ohmů, s jedním postranním přívodem, velmi lehká a pohodlná. Dodává je AUROTON Computer, Praha. Skříňka byla doplněna silonovými nožičkami a rukojetí pro snadné přenášení a nasměrování dle potřeby. V tichém prostředí domácí laboratoře tato skříňka umožňuje poměrně dobrý poslech nejen radiového provozu, ale i hudby.

repro075.bmp (17942 bytes)

Schéma reproduktorové skříňky